Artikel 1003974

Tyleen koppeling

Voor het verbinden van 2 tyleenslangen met dezelfde diameter, met diameter van 16 mm tot en met 110 mm.
Selecteer diameter:
16 mm
20 mm
25 mm
32 mm
40 mm
50 mm
63 mm
75 mm
90 mm
110 mm
Beschikbare varianten:
Totaal

Op voorraad

heart
heart
  • Bezorging in binnen- en buitenland
  • Supersnelle levering
  • Gratis pakketzending vanaf €200

Een Unidelta rechte koppeling is dé oplossing wanneer je twee tyleenslangen (PE leidingen) eenvoudig en betrouwbaar met elkaar wilt verbinden. Deze hoogwaardige knelkoppeling staat bekend om zijn uitstekende kwaliteit, lange levensduur en eenvoudige montage. Of je nu werkt aan een drinkwaterleiding, beregeningssysteem, watertransport of een andere ondergrondse waterleiding, met een Unidelta rechte koppeling maak je snel een waterdichte verbinding zonder speciaal gereedschap.

Unidelta koppelingen worden al jarenlang toegepast door installateurs, hoveniers, agrariërs en doe-het-zelvers. Dankzij de hoogwaardige materialen zijn ze bestand tegen hoge drukken, temperatuurschommelingen en langdurig gebruik in de grond. Hierdoor kies je voor een verbinding waar je jarenlang geen omkijken meer naar hebt.

Wat is een Unidelta rechte koppeling?

Een Unidelta rechte koppeling, ook wel sok genoemd, is een kunststof klemkoppeling waarmee je twee tyleenslangen met dezelfde buitendiameter met elkaar verbindt. Beide uiteinden zijn voorzien van een klemverbinding die de leiding stevig vastklemt en tegelijkertijd volledig afdicht.

De koppeling bestaat uit meerdere onderdelen die samen zorgen voor een veilige verbinding. Wanneer je de wartelmoer aandraait, wordt de leiding stevig vastgezet, terwijl de rubber afdichting voorkomt dat water kan ontsnappen. Doordat de koppeling demontabel is, kun je deze indien nodig later ook weer losmaken zonder de leiding te beschadigen.

Toepassingen van een Unidelta rechte koppeling

De Unidelta rechte koppeling wordt toegepast in vrijwel iedere installatie waarin PE leidingen worden gebruikt. Dankzij de KIWA-goedkeuring zijn veel uitvoeringen geschikt voor drinkwaterinstallaties.

Veel voorkomende toepassingen zijn:

Ook bij het verlengen van een bestaande tyleenslang is een rechte koppeling vaak de eenvoudigste oplossing.

Geschikt voor PE leidingen en tyleenslangen

Een PE leiding is hetzelfde als een tyleenslang. Beide benamingen worden door elkaar gebruikt. De Unidelta rechte koppeling is speciaal ontwikkeld voor deze kunststof leidingen. Let er altijd op dat de buitendiameter van de leiding overeenkomt met de maat van de koppeling. Veel voorkomende diameters zijn:

  • 20 mm
  • 25 mm
  • 32 mm
  • 40 mm
  • 50 mm
  • 63 mm

Op PVCVoordeel vind je voor iedere leidingdiameter de juiste Unidelta koppeling. De tyleenkoppeling beschikt over een drukklasse PN16. Dat betekent dat de PE koppeling een waterdruk aan kan van maximaal 16 bar.
De tyleenkoppeling wordt geleverd inclusief O-ring, grijpring en wartel.

De tyleenkoppeling is vorstbestendig mits de tyleenslang en tyleenkoppeling niet gevuld zijn met water. De tyleenkoppeling is alleen geschikt voor het verbinden van een waterleiding van tyleen. Voor het koppelen van 2 delen gastyleenslang gebruik je de Hawle gas koppelingen.

Waarom kiezen voor Unidelta?

Unidelta behoort wereldwijd tot de bekendste fabrikanten van PE knelkoppelingen. De producten worden geproduceerd volgens hoge kwaliteitsnormen en voldoen aan diverse Europese certificeringen.

De koppelingen kenmerken zich door:

  • zeer hoge maatvastheid;
  • uitstekende drukbestendigheid;
  • betrouwbare afdichting;
  • eenvoudige montage;
  • lange levensduur;
  • corrosiebestendigheid;
  • UV-bestendige materialen;
  • geschikt voor ondergrondse verwerking.

Hierdoor worden Unidelta koppelingen zowel professioneel als particulier veel toegepast.

Eenvoudige montage

Een groot voordeel van een Unidelta rechte koppeling is de eenvoudige montage. Je hebt geen lijm, lasapparatuur of persgereedschap nodig.
Zaag of knip de tyleenslang haaks af met een PVC/PE zaag of een buisschaar en verwijder eventuele bramen met een ontbramer. Draai vervolgens de wartelmoer van de koppeling los en steek de leiding volledig tot de aanslag in de koppeling. Draai daarna de wartelmoer stevig vast. De interne klemring zorgt ervoor dat de leiding stevig wordt vastgehouden terwijl de rubber afdichting een waterdichte verbinding maakt. Bij grotere diameters kan het handig zijn om een glijmiddel te gebruiken, zodat de leiding gemakkelijker in de koppeling schuift. Ook gaat het vastdraaien van de koppeling dan makkelijker met behulp van een montagesleutel. Na montage kan de leiding direct onder druk worden gezet.

Bekijk onze adviespagina "Tyleenkoppeling aansluiten" waarin je stap voor stap leest hoe je de tyleenkoppeling kunt aansluiten. 

Voordelen van een Unidelta rechte koppeling

Wanneer je kiest voor een Unidelta koppeling profiteer je van een groot aantal voordelen. De koppeling is snel te monteren, waardoor installatiewerk aanzienlijk eenvoudiger wordt. Doordat geen speciaal gereedschap nodig is, is de koppeling ook zeer geschikt voor doe-het-zelvers. Daarnaast is de koppeling bestand tegen hoge werkdrukken en grote temperatuurverschillen. De gebruikte kunststof corrodeert niet en is bestand tegen vocht, vuil en chemicaliën die normaal gesproken in de bodem voorkomen. Hierdoor blijft de verbinding jarenlang betrouwbaar functioneren.
Omdat de koppeling demontabel is, kan deze indien nodig eenvoudig worden verwijderd of opnieuw worden gebruikt bij aanpassingen aan de installatie.

Technische specificaties

Afhankelijk van de uitvoering beschikt een Unidelta rechte koppeling over de volgende eigenschappen:

Eigenschap Specificatie
Type Rechte knelkoppeling
Verbinding Klem x klem
Materiaal Hoogwaardig kunststof
Toepassing PE leidingen / tyleenslangen
Medium Water
Geschikt voor drinkwater Ja (afhankelijk van uitvoering)
Corrosiebestendig Ja
Ondergronds toepasbaar Ja
Demontabel Ja
Montage Zonder speciaal gereedschap

Controleer altijd de productspecificaties van de gekozen uitvoering voor de exacte werkdruk en certificeringen.

Welke maat heb je nodig?

Bij een rechte koppeling is de maat eenvoudig te bepalen. De buitendiameter van de tyleenslang moet gelijk zijn aan beide zijden van de koppeling.

Voorbeelden:

  • 25 x 25 mm verbindt twee tyleenslangen van 25 mm.
  • 32 x 32 mm verbindt twee PE leidingen van 32 mm.
  • 40 x 40 mm verbindt twee leidingen van 40 mm.

Twijfel je over de juiste maat? Neem gerust contact op met de specialisten van PVCVoordeel.

Combineer met andere Unidelta koppelingen

Naast rechte koppelingen bestaat het Unidelta assortiment uit nog veel meer verbindingen voor PE leidingen. Zo kun je complete installaties opbouwen met dezelfde hoogwaardige kwaliteit.

Denk bijvoorbeeld aan:

  • Unidelta knie koppelingen
  • Unidelta T-stukken
  • Unidelta verloopkoppelingen
  • Unidelta eindkappen
  • Unidelta muurplaten
  • Unidelta draadkoppelingen met binnendraad
  • Unidelta draadkoppelingen met buitendraad

Door binnen hetzelfde systeem te blijven profiteer je van optimale pasvorm en betrouwbaarheid.

Waarom bestellen bij PVCVoordeel?

Bij PVCVoordeel profiteer je van een ruim assortiment Unidelta koppelingen in verschillende maten. Je bestelt eenvoudig online en kunt rekenen op kwalitatieve producten voor een scherpe prijs. Dankzij onze ruime voorraad heb je jouw bestelling vaak snel in huis. Heb je vragen over de juiste koppeling of wil je advies over jouw waterleiding of beregeningsinstallatie? Dan helpen onze productspecialisten je graag verder.

Veelgestelde vragen

Kan ik een Unidelta rechte koppeling gebruiken voor een drinkwaterleiding?

Ja, veel uitvoeringen zijn KIWA-goedgekeurd en geschikt voor drinkwater. Controleer hiervoor altijd de productspecificaties van de betreffende uitvoering.

Heb ik speciaal gereedschap nodig?

Nee. De koppeling wordt gemonteerd met een eenvoudige klemverbinding. Meestal is handvast aandraaien voldoende; bij grotere diameters kan een passende sleutel handig zijn.

Is een PE leiding hetzelfde als een tyleenslang?

Ja. Een PE leiding en een tyleenslang zijn dezelfde leiding. PE staat voor polyethyleen, het materiaal waarvan de tyleenslang is gemaakt.

Kan de koppeling onder de grond worden gebruikt?

Ja. Unidelta koppelingen zijn speciaal ontwikkeld voor ondergrondse toepassingen en zijn bestand tegen vocht en invloeden uit de bodem.

Kan ik de koppeling later weer losmaken?

Ja. De koppeling is demontabel en kan, mits onbeschadigd, weer worden losgemaakt voor onderhoud of aanpassingen.

Is deze koppeling geschikt voor beregeningsinstallaties?

Ja. De Unidelta rechte koppeling wordt veel gebruikt in tuinberegening, landbouwberegening en professionele irrigatiesystemen.

Gerelateerde producten

Combineer de Unidelta rechte koppeling met andere producten uit het assortiment van PVCVoordeel, zoals:

  • Tyleenslang (PE leiding)
  • Unidelta knie koppelingen
  • Unidelta T-stukken
  • Unidelta verloopkoppelingen
  • Unidelta eindkappen
  • Unidelta koppelingen met binnendraad
  • Unidelta koppelingen met buitendraad
  • Messing kogelkraan
  • Teflontape
  • PE buizensnijder
  • Bronpompen
  • Hydrofoorpompen
  • Beregeningssproeiers
  • Beregeningscomputers

Door deze producten te combineren stel je eenvoudig een complete en betrouwbare waterleiding- of beregeningsinstallatie samen.

Type aansluiting klem
Drukklasse 16 bar
Kleur zwart
Keurmerk DVGW water, KIWA
Materiaal PP
Materiaal grijpring POM
Merknaam Unidelta
Toepassing(en) drinkwater
Welke tyleenkoppeling is geschikt om onder de grond twee delen tyleenslang te verbinden?

Zowel de tyleenkoppeling van Unidelta als die van VDL is geschikt om onder de grond te plaatsen en twee delen tyleenslang te verbinden.
Bovendien zijn deze koppelingen voorzien van het KIWA keurmerk en daarmee geschikt voor de drinkwaterleiding. 

Team WitWay
Schrijf zelf een beoordeling
Je beoordeelt: Unidelta rechte koppeling
Uw waardering:
loader
Bezig met laden...

Je hebt je beoordeling aangeboden ter goedkeuring.

Bijpassende producten

tyleen-zpe-per-meter
Flexibele ZPE tyleenslang, KIWA keurmerk, voor drinkwater en beregening. Per meter of op rol

Op voorraad

Vanaf € 2,35 € 1,94

Populair
unidelta-knie-90-graden-2.png
Unidelta knie 90º met tweezijdige klemkoppeling, diameter van 16 t/m 110 mm.

Op voorraad

Vanaf € 2,59 € 2,14

unidelta-koppeling-buitendraad.png
Tyleenkoppeling met buitendraad, diameter van 16 t/m 110 mm.

Op voorraad

Vanaf € 1,65 € 1,36

unidelta-t-stuk
T-stuk 90° voor tyleenslang, diameter van 16 t/m 110 mm

Op voorraad

Vanaf € 3,14 € 2,60

Andere producten die mogelijk iets voor je zijn!

rode buisschaar 1.png
T/m 32mm, voor het zuiver en snel afkorten van kunststof en aluminium buizen.

Op voorraad

Vanaf € 14,96 € 12,36

PE afbraam apparaat
Gemakkelijk de tyleenslang afschuinen, zowel met de hand als met uw boormachine

Op voorraad

Vanaf € 26,82 € 22,17

OXXA_werkhandschoen.png
Werkhandschoenen voor goede bescherming van je handen bij diverse werkzaamheden.

Op voorraad

Vanaf € 2,99 € 2,47

2-17-206_1_resized_1500_1500_300_rgb_jpg.jpg
Voor het nauwkeurig en netjes afzagen van PVC, PP, PE en andere kunststof materialen. Ideaal gereedschap voor uw klus!

Op voorraad

€ 22,45 € 18,55
Populair
Pica-7070.png
De Pica markeerpotlood Fine Dry Long life biedt precisie zonder slijpen.

Op voorraad

Vanaf € 4,79 € 3,96

Stanley Promopack Tylon Rolbandmaat 5 8 mtr.png
Promopack 5m + 8m met blokeerknop, zachte greep, schokbestendige behuizing en verbeterde leesbaarheid!

Op voorraad

€ 14,82 € 12,25
Stanley afbreekmes type 1-10-151sm 18.png
Geschikt voor nauwkeurig snijwerk en werkt met 18 mm afbreekbladen. Inzetbaar voor karton, folie, PVC, tapijt en verpakkingsmateriaal.

Op voorraad

€ 4,54 € 3,75